Evde Mangal Keyfi

Dünyanın lider ızgara markasına ismini veren Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu ve Olimpiyat altın madalyalı boksör George Edward Foreman, formunu ve gücünü sağlıklı beslenmesine borçlu olduğunu söyleyerek kendi icadı olan ızgaraları yaklaşık 30 yıl önce piyasaya sürmüştü.

Keyifli sofralara sağlık ve lezzet katmak isteyenlerin vazgeçilmezi haline George Foreman ızgaralar, iç ve dış mekan kullanımına uygun teknolojisi ve özel tasarımıyla  sadece güzel havalarda değil yılın her günü mangal keyfini mümkün kılıyor.

Mangal yapmak yaz mevsimiyle özleştirilse de George Foreman ızgaralar, bu keyifli aktivitenin her mevsim mümkün olabileceğini gösteriyor. George Foreman’ın iç ve dış kullanıma imkan sunan elektrikli barbekü ızgarası, evin içinde dahi mangal yapmaya imkan tanıyor. Barbekü tarzında tasarlanmış ızgara diğer ızgaralara göre %87 daha az koku ve duman veriyor. Hassas sıcaklık probu sayesindeyse besinlerin ne kadar pişmesi gerektiğini ayarlayabileceğiniz ızgarada lazanyadan bifteğe, her türlü yemeği pişirmek hatta tatlı bile yapmak mümkün. Her mevsim hem içeride hem de dışarıda kullanılabilen ızgara, çıkarılabilir plakaları sayesinde oldukça kolay da temizleniyor.

Yüzde 42 daha az yağ

Mangal keyfinden öte beslenmesine özen gösteren ve diyet yapanlara özel geliştirilen George Foreman ızgaraların bu özelliği plakalarının klasik ızagaralara göre çok daha hızlı ısınıyor olmasından geliyor. Böylelikle besinlere ısı şoku uygulayarak özünde bulunan suyun ve su ile beraber mineral ve vitaminlerin de hapsedilmesini sağlıyor. Bu sayede yemekler yüzde 42’ye kadar yağsız pişirme yapılabiliyor.

Bakmadan Geçme