Gazeteci Batuhan Yaşar hayatını kaybetti

İhlas Medya Grubu Ankara Temsilcisi ve Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, tedavi gördüğü hastanede 52 yaşında hayatını kaybetti.

Gazeteci yazar Batuhan Yaşar, 52 yaşında vefat etti. Afyon'un Emirdağ ilçesinde 1970 yılında doğan Yaşar, gazetecilik mesleğine 1988'de Türkiye gazetesinde başladı.

Yaşar, 1994 yılına kadar sırasıyla sağlık, polis-adliye, ve Başbakanlık muhabirliği yaptı. TGRT ve Türkiye Gazetesinin Londra muhabirliği görevini de yürüten Yaşar, 2000 yılında TGRT Ankara Haber Müdürlüğü görevine getirildi, 2007'de İhlas Haber Ajansı (İHA) Ankara Temsilciliği ve 2011'de de TGRT Ankara Temsilciliği görevlerine getirildi. Yaşar, 2018'den bu yana da İhlas Medya Ankara Temsilciliği görevini yapıyordu.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN TAZİYE MESAJI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybeden gazeteci yaşar Batuhan Yaşar için taziye mesajı yayımladı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gazeteci ve yazar, İhlas Medya Grubu Ankara temsilcisi Batuhan Yaşar kardeşimiz, tedavisinin yoğun bakımda sürdürüldüğü Ankara Şehir Hastanesinde hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve medya camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Batuhan Yaşar için Cumhurbaşkanlığı, çok sayıda bakan ve siyasetçi de taziye mesajı yayınladı.

Biz de Hoton Medya ailesi olarak merhum Batuhan Yaşar'a Allah'tan rahmet, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Bakmadan Geçme