Eğitim

Eğitim Haberleri

YÖK'ten vakıf üniversitelerine ücret uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından vakıf yükseköğretim kurumlarına gönderilen 'Eğitim ve Öğretim Ücreti' konulu yazıda, bazı vakıf yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim ücretlerine enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına ilişkin şikayetler olduğu belirtildi.

15 Mayıs'ta okullar tatil mi? Seçimden sonraki gün okullar tatil mi olacak?

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi nedeniyle oy kullanma işlemleri okullarda yapılacak. Seçimden sonraki gün yani 15 Mayıs'ta ise okulların tatil olup olmadığı merak ediliyor.

45 bin öğretmen ataması yapıldı

Cumhuriyet tarihinin en büyük öğretmen atama töreni gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, atamaların yaklaşık yarısının deprem bölgesine yapıldığını söylerken önemli açıklamalar yaptı.

Ara tatil bitti: Okul zili çaldı

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili sona erdi. 19 milyon öğrenciyle 1.2 milyon öğretmen için ders zili bugün yeniden çaldı.

YÖK'ün "sanayide eğitim" desteğinden yararlanan öğrenci sayısı 4 bini aştı

YÖK'ün "sanayide eğitim" desteğinden yararlanan öğrenci sayısı 4 bini aştı.

YÖK 200 öğretim üyesini yurt dışına gönderiyor

YÖK, "Akademik Birikim ​Projesi" ile 200 öğretim üyesini yurt dışına gönderecek. 

Şırnak ve Hakkari'de eğitime sağanak engeli

Hakkari ve Şırnak'ta sağanak okulları tatil ettirdi.Hakkari Valiliğince alınan kararla; sağanak nedeniyle kent genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerde 13 Nisan Perşembe günü eğitime 1 gün ara verildi

Kahramanmaraş'ta okullarda yeniden eğitime başlandı

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta, 9 ilçede okullarda yeniden eğitime başlandı.

MEB'den özel okullardaki EYT'li öğretmenlere sözleşme kolaylığı

EYT düzenlemesi ile emekli olacak özel okul öğretmenleri, aynı okulda yeniden görev yapmak isterse sözleşmelerini en az 1 yıllık süre koşulu olmadan imzalayabilecek.

Bakan Kasapoğlu: Yurtlar depremzede ve öğrencilere hizmet verecek

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, GSB yurtları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Kasapoğlu, yurtların hem depremzedelere hem de öğrencilere hizmet vereceğini belirtti.

MEB'den 3 bin 500 engelli öğretmen ataması

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 25 Nisan’da 3 bin 500 engelli öğretmen ataması yapacağı bildirildi.

Üniversitelerde yüz yüze eğitim 3 Nisan'da başlıyor

YÖK Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine ilişkin yeni kararları açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi.

8 ilde eğitime kar engeli

Türkiye genelinde birçok ilde kar yağışı etkili oluyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği illler...

Öğretmen atama takvimi belli oldu

45 bin öğretmen atamasında beklenen gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen atama takvimi ile branş bazında kontenjan dağılımını bugün itibarıyla ilan ettiklerini duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 45 bin yeni öğretmen ataması için ön başvuruların 27 Mart-1 Nisan tarihlerinde alınacağını bildirdi.Peki, 45 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjan dağılımı nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer: 4 ilde eğitim kademeli olarak başlayacak

Milli Eğitim Bakanı Özer, depremden etkilenen Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ın bazı ilçelerinde 27 Mart'tan itibaren kademeli şekilde eğitime başlanacağını açıkladı.

45 bin öğretmen atanacak

Öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. 45 bin yeni öğretmen atamasının gerçekleşeceğini duyuran Erdoğan, bu atama döneminde önceliğin deprem bölgesine olacağını belirtti.

Eylül Ayına Kadar Kira Alınmayacak

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer görüştü. Yapılan görüşmeyle birlikte deprem bölgelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarındaki kantinlerden 2023-2024 eğitim yılına kadar deprem bölgesine göre kira indirimi yapılacak ya da kira ücreti alınmayacağı açıklandı.

Ankara'da 6 okula tahliye kararı

Ankara Valiliğince okulların depreme karşı dayanıklılığına ilişkin başlatılan çalışma çerçevesinde kentteki 6 okulla ilgili tahliye kararı alındı.

Bakan Özer'den deprem bölgesi için LGS açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 4 Haziran'daki merkezi sınavın deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde yapılacağını bildirdi.

Toplam 411 haber.