Makas kazasında can kaybı 5'e yükseldi

İzmir'de dün makas atmaya çalışan bir sürücünün neden olduğu kazada yaralanan 18 yaşındaki Ali Alperen Özer de hayatını kaybetti. Kazada can kaybı sayısı 5'e yükseldi. Yaralı 20 kişinin tedavisi devam ediyor. Kazaya neden olan sürücü ise gözaltında.

İzmir'de makas atan bir sürücünün neden olduğu kazada can kaybı 5'e yükseldi.

Kaza, dün saat 19.30 sıralarında İzmir-Aydın Yolu Kısık Mahallesi mevkiinde meydana geldi.

İzmir'den Torbalı istikametine seyir halinde olan araç makas atarken kontrolden çıkarak sol şeritteki Özcan Özer (57) idaresindeki otomobile çarptı.

Özer'in kullandığı araç çarpmanın etkisiyle refüjü aşarak karşı şeride geçerek İsmail A. kontrolündeki minibüsle çarpıştı.

Kazada; Özcan Özer'in eşi Sibel Özer (54) ve ablası Şengül Acar (69) olay yerinde; Özcan Özer ile minibüste bulunan Mustafa Karaca da hastanede hayatını kaybetti. 

5'i ağır 21 kişinin yaralandığı kazada bugün bir kötü haber daha geldi. Özer ailesinin 18 yaşındaki oğulları Ali Alperen Özer de hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAÇTIKTAN SONRA YAKALANDI

Kazada, otomobile çarpan hafif ticari aracın sürücüsü Y.K. olay yerinden hızla uzaklaştıktan sonra, yakalanıp gözaltına alındı. Y.K.'nin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

OLASI KAST İLE YARGILANABİLİR 

Sürücünün alkol kullanıp kullanmadığı tespit edilecek. Başlatılan inceleme kapsamında bilirkişi rapor hazırlayacak. Elde edilen verilerin sürücünün olası kast ile yargılanmasını gerektirebileceği belirtiliyor.

DENİZ DÖNÜŞÜ KAZA

Öte yandan Özcan Özer'in kontrolündeki otomobildekilerin sabah günübirlik denize gittiği, kazanın akşam dönüş yolunda gerçekleştiği belirtildi. 

Bakmadan Geçme