Markalar Bodruma Çıkarma Yapıyor

Normalleşmeye geçişle birlikte turistlerin ilgi odağı haline gelmesi beklenen Bodrum, ünlü restoran markalarını harekete geçirdi.

Turizm sezonunun açılmasıyla beklenen turist akını, ünlü restoran markalarını harekete geçirdi. Rus Novikov Grubu ile White Rabbit’in yanı sıra Papermoon ve Sunset gibi birçok İstanbullu marka Bodrum’daki yerlerini alırken, Happy Moon’s Grup da 3 markası ile bölgeye çıkarma yapıyor.

Happy Moon’s Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, Bodrum’un para harcayan Rus ve Azeri turistler için önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Yener Karadeniz'in haberine göre bu yıl da Bodrum’a çok sayıda Rus turistin geleceği beklentisi ile harekete geçen Rus ve İstanbullu markaların bölgede restoran yatırımlarını artırdığını söyleyen Aymutlu, kendilerinin de Bodrum’da 15 milyon TL yatırım yapacaklarını ve Yalıkavak’ta İkon, merkez marinanın karşısında Happy Moon’s ve Midtown AVM’de de Bob’s’u açacaklarını belirtti.

Aymutlu’nun verdiği bilgilere göre, her biri 100-150 şubeye sahip olan Novikov Grubu ile White Rabbit, Rusya’nın en ünlü restoran markaları arasında yer alıyor. Novikov, Yalıkavak Marina'da geçtiğimiz yıl yatırım yaparken, bir diğer Rus marka White Rabbit de yine aynı marinada hizmet verecek.

Bölge, İstanbullu markalar için de önemli bir destinasyon haline geldi. Akfen Holding’e ait olan ve geçen yılın temmuz ayında kapılarını açan Bodrum Loft’ta; Loft Elia, Papermoon ve Sunset hizmet verecek.

Yine Lucca, Wu ve İnari gibi birçok İstanbullu ünlü markanın bu yaz Bodrum’da hizmet vereceği belirtiliyor. 181 bin nüfuslu Bodrum, salgın öncesi turizm sezonunda 1,5 milyona yakın turist ağırlıyordu.

Bakmadan Geçme