Muhalefete ithal ekonomi komiseri tepkisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Şanlıurfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, pamuk ve ayçiçek üreticilerine müjdeyi açıkladı. Erdoğan, 'Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz.' dedi.

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; Geçen hafta Konya'daydık. Öncesinde Gaziantep'in misafiri olduk. Milletimizin heyecanını paylaştık. CHP ve şürekası toplanıp dağılarak Ankara'da siyasetçilik oynarken biz il il tüm ülkeyi dolaşıyoruz. Biz Şanlıurfa'yı ve sizleri gerçekten özlemiştik.  Toplu açılış törenimizde Urfalı kardeşlerimizin hasretine şahitlik ettik. Bugün meydan başka bir güzeldi. 120 bin kişinin katıldığı bir toplu açılışı gerçekleştirmiş olduk. Fakat havalimanından meydana gelinceye kadar da yol kenarlarındaki heyecan, coşku gerçekten çok çok farklıydı. Ahde vefanız için her birinize şükranlarımı sunuyorum. AK Parti teşkilatlarımızın tüm kademelerinde görev yapmış kardeşlerime takdir ve teşekkürlerimi ifade ediyorum. Şu salonda duruş sahibi, dava sahibi sevdi mi candan seven samimi yol arkadaşları görüyorum. Şanlıurfa'nın bizim gönlümüzde farklı bir yeri var. Bu şehir tarihi kahramanlık destanlarıyla ilmek ilmek dokunmuş müstesna bir yerdir. Burası sadece seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz.

Amerika'ya FETÖ'cülerle benzin istasyonlarıyla hamburger yemeğe gidenler bu şehri hak ettiği şekilde sevemez. İktidara giden yolu Londra'daki karanlık lobilerin icazetinde arayanlar bu şehrin temsil ettiği manayı idrak edemez. Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz. Urfa bölücü teröre karşı sergilediği dik duruşla cesur bir şehirdir. Biz bu aziz şehri öyle birileri gibi lafta değil tüm kalbimizle seviyoruz. Urfa'ya olan aşkımızı da son 20 yılda olduğu gibi yeni eserler kazandırarak gösteriyoruz. Bay Kemal'in CHP'si gibi seçim yaklaşınca proje açıklayıp inkar edenlerden değiliz.

PAMUK VE AYÇİÇEK ÜRETİCİLERİNE DESTEK

Şanlıurfa ve tüm Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz. Bugün bir müjdeyi pamuk ve ayçiçeği üreticilerimize verelim. Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz. Pamuk üreticilerimize kilogram başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltiyoruz. Yağlı ayçiçeğinde mazot ve gübre desteğini dekar başına 37 liradan yüzde 195 artışla 109 liraya, fark ödemesini kilogramda 50'den 70 kuruşa yükseltiyoruz. Kütlü pamukta toplam destek kilo başına 2 lira 14 kuruş, dekar başına 1071 liraya, ayçiçeğinde kilo başına 1 lira 11 kuruş, dekar başına 297 liraya ulaşıyor. Bu yıl 2 milyon 750 bin ton kütlü pamuk ve 550 bin ton ayçiçeği üretimiyle tüm zamanların rekorunun kırılmasını bekliyoruz.

ENFLASYON MESAJI

Milli savaş uçağımız 2023 yılında hangardan çıkacak. İnsansız savaş uçağımız Kızılelma göklerde olacak. Togg'u yılın ilk çeyreğinin ardından yollarda görmeye başlıyoruz. Enflasyonun yakında hızla aşağıya doğru inişine şahitlik ederek bu sıkıntı üzerine kurulan kirli senaryoların yırtılıp atıldığını hep beraber göreceğiz.

Bunlar şimdi seçim geliyor, 4 başlık üzerinde duracaklar. Şu anda ülkemizdeki mülteci sorunuyla ilgili yalan yanlış her şeyi söyleyeceklerdir. Bunlar da yalan en rahat kullanılan bir şey. Bay Kemal bunu yaptığı gibi yanındaki şürekası da aynı şeyi yapıyor. Ama biz doğru olanı söyleyeceğiz. Bunların böyle dertleri olsa YPG'li teröristleri topraklarını savunan insanlar olarak tarif etmezlerdi. Böyle bir niyetleri olsa terör örgütüyle arasında mesafe koyamayanlarla gizli kapaklı bakanlık pazarlığı yapmazlardı. Bunların milli irade gibi prensipleri olsa küresel odaklara bel bağlamazlar. Ülke ülke gezip Türkiye'yi yabancılara şikayet etmezlerdi. Bunların siyasetteki tek kutsalı işgal ettikleri konumlardır. Türkiye'nin bu yıkım ekibinin insafına kalmaması bizlerin göstereceği çabaya bağlıdır. 6'lı masa denilen paravan yapı emellerine ulaşamaz. Yapmamız gereken her bir insanımızın kapısını çalmak, kalplerde yer edinmektir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN