Otomobil fiyatları düşmeye başladı! İşte güncel fiyatlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarıyla dolarda başlayan sert düşüş sonrası otomobil markaları da fiyat güncellemelerine başladı. Renault, Dacia, BMW, Land Rover, Mini Cooper ve Hyundai fiyatları güncellemek için harekete geçerken Citroen, Opel ve Peugeot bugün itibarıyla tüm modellerinde fiyatları ortalama -11 arasında indirdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra düşüşe geçen döviz kurları otomobil fiyatlarına indirim olarak yansıdı.

Dolar kurunun 18 TL'yi euronun 20,33'ü gördüğü sıralarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçti ve finansal alternatifler ve ekonomik tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zirvedeki kurlar bir anda düşüşe geçti. Gece saatlerinde başlayan düşüş günün ilk işlemleriyle birlikte yeniden hız kazandı ve dolar 12'nin altını kadar indi.

OTOMOBİL FİYATLARINDA İLK DÜŞÜŞ BAŞLADI

Dolardaki her yükselişte zam yapan otomobil markaları sert düşüş sonrası fiyat güncellemelerine başladı.

Sabah saatlerinden itibaren fiyat güncellemesi yapma kararı alan Renault ve Dacia, web sitelerini kapatarak değişim için harekete geçti.

Hemen ardından ise BMW, Land Rover, Mini Cooper ve Hyundai de güncelleme yapan firmalar arasına eklendi.

İLK FİYAT İNDİRİMİ GELDİ

Otomobil gazetecisi Emre Özpeynirci sosyal medyadan Citroen, Opel ve Peugeot bugün itibarıyla tüm modellerinde fiyatları ortalama %10-11 arasında indirdiğini duyurdu.

OPEL İNDİRİM YAPTI! İŞTE YENİ FİYATLARI

Opel Corsa'nın en pahalı versiyonu (1.2 Benzinli AT-8 130 HP Ultimate Otomatik) aralık ayında 548.900 TL'ye kadar tırmanmıştı. Şimdi bu versiyonun fiyatı da 498.900 TL olarak güncellendi. Opel Astra'nın fiyatı da 589.900 TL'den 535.900 TL seviyesine geriledi. Ayrıca fiyat listesinde stoklarla sınırlıdır ifadesi de dikkat çekiyor.

CİTROEN İNDİRİMLİ FİYAT LİSTESİ

Yeni C3 Aircross'un başlangıç fiyatı 509.000 TL'ye kadar çıkmıştı. İndirim sonrası C3 Aircross'un fiyatları 460.000 TL'den başlıyor.

Citroen C-Elysee uzun süredir tek versiyon üzerinden satılıyor. Aralık ayında birbiri ardına gelen zamlarla fiyatı 426.000 TL'ye kadar yükselmişti. Şimdi kampanyalı olarak 386.000 TL fiyat biçilmiş. Ekim ayında bu fiyat 226.500 TL idi.

Bakmadan Geçme