Öz Büro İş 'Hükümetten Müjde Bekliyor'

Öz Büro İş sendikasının 4. Olağan Genel Kurulu Ankara Kızılcahamam Çam Otelde büyük bir coşkuyla gerçekleşti katılımın yüksek olduğu Divan Başkanlığını Ak Parti eski Çorum Milletvekili Sayın Agah Kafkas'ın gerçekleştirdiği Genel Kurula Hak İş Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan'ın yanı sıra birçok sendika genel başkanı, siyasetçi ve bürokrat katıldı.

 Öz Büro İş Sendikasının Genel Başkanı Abdülbaki Gülbaba, Hükümetten, KHK ile kadro alanların tayini, becayiş, zorunlu emeklilik gibi konularda  müjde beklediklerini söyledi. 
Son zamanlarda işçilerin yaşadığı sorunlara da değinen Gülbaba, “KHK ile kadro alan tayin, becayiş, zorunlu emeklilik vb. birçok sorunumuz var. Bu sorunları çözmek üzere büyük bir hazırlık içinde olduğunu bildiğimiz Çalışma Bakanımıza da teşekkür ediyor, bu konuda müjdeyi sabırsızlıkla beklediğimizi ifade etmek istiyorum. Genel Kurulumuzun hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” diye konuştu.

Büyük bir destekle Öz Büro İş Sendikasının Genel Başkanlığına tekrar seçilen Baki Gülbaba sendikamızın yeni hedeflerini büyük bir sorumlulukla gerçekleştireceğini dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:   

 “Öz Büro-İş Sendikamız zor gün dostudur. İşçinin ekmeğiyle karnını doyuranlara, mücadelemize zarar verenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Öz Büro İş ve Hak İş ailesi, emek kalesi olmaktan asla geri durmayacağız. 696 sayılı KHK ile işçilerimizi kadroya kavuşturan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Hak İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Mahmut Arslan’a buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum”  

Yeni yönetiminde Emrah Sağır, Alper Gökçek, Ramazan Kaşkaya ve Mahmut Özyavuz  genel başkan yardımcıları olarak belirlendi. Gülbaba ‘’Tüm delegelerimize teşekkür ederek üyelerimize ve Konfederasyonumuza hayırlı olmasını temenni ederiz’’ dedi.
 

Mahmut Arslan: Zorluklar Bizi Yıldırmadı
Genel Kurula katılan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kültür Bakanlığı’nda örgütlenme için Hak İş Konfederasyonumuzun yürüttüğü zorlu mücadeleye değinerek, “Kültür Bakanlığımızda bugün halen varsak ve örgütlülüğümüz devam ediyorsa bu Hak İş Konfederasyonumuz ve Öz Büro İş Sendikamızın birlikte mücadelesinin sonucudur” ifadelerini kullandı.
Taşeronların kadroya alınmasının ardından yasadan kaynaklanan bazı nedenlerle Konfederasyonumuza bağlı binlerce işçinin sendikalarından ayrılarak başka sendikalara geçmek zorunda kaldığını da ifade eden Arslan, “696 sayılı kararname ile mücadelemizi sekteye uğratacak ciddi zorlukları da beraber yaşadık ama bunlar bizi asla yıldırmadı. Binlerce üyemiz başka sendikalara geçti ama biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Bugün Öz Büro-İş Sendikamızın barajı geçmesinden dolayı hepinizi yeniden tebrik etmek istiyorum” dedi.
Arslan, Öz Büro İş Sendikasının 4. Olağan Genel kurulunun hayırlara vesile olması, Genel Kurulun Hak İş ve sendikamızın ilkeleri doğrultusunda sonuçlanması temennisinde bulundu.

Öz Büro İş 'Hükümetten Müjde Bekliyor'
Öz Büro İş 'Hükümetten Müjde Bekliyor'
Öz Büro İş 'Hükümetten Müjde Bekliyor'
Öz Büro İş 'Hükümetten Müjde Bekliyor'

Bakmadan Geçme