Politik Adam Programı yine Gündemi Belirliyor

Moderatörlüğünü usta gazeteci yazar Fehmi Çalmuk'un yaptığı Politik Adam programında bu hafta konuklarıyla içte ve dıştaki gelişmeleri değerlendiriyor.

 

Programın ilk bölümünde Altı masa diye adlandırılan Millet İittifakının önemli bir ortağı Demokrat Parti'nin  Genel Başkanı Gültekin Uysal konuk olacak. Uysal , içte ve dışta son gelişmeleri  değerlendireceği programda " Demokrat Parti’nin yol haritasında neler var ? " sorusuna cevap verecek.

 

 

 

 

 

 

 

Pogramın ilk bölümünde  ise deneyimli bir diplomat emekli büyükelç Onur Öymen NATO zirvesiyle birlikte Türkiye’nin AB sürecini değerlendirecek. Türkiye’nin Rusya, Ortadoğu ilişkilerinde  neler oluyor? Nasıl gelişmelerin yaşandığına ilişkin  görüşlerinin alınacağı programda ayrıca  iki dönem CHP'den milletvekilliği yapmış olan aynı zamanda CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan  Onur Öymen kurutltay tartışmalarına iilişkin sorularına da çevap verecek.

 

 

 

 

 

Programın üçüncü  bölümünde Seçim takvimi nedeniyle partisini 14 Mayıs genel seçimlerine sokamayan Ayhan Bilgen, Ses Partisi'nin çalışmalarını, Türkiye'deki siyasi gelişemleri değerlendirecek. Genel Başkan Bilgen HDP'nin kapatılma davasını, Kürt siyasal hareketindeki tartışmalara ilişkin sorulaıı da yahıtlayacak.
 

 

 

Programın son bölümünde ise Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı Turgay Türker Türkiye’nin görünmeyen gündemini ekenomik ve siyasi gelişmeleri  Fehmi Çalmuk ile birlikte analiz edecek.

 

 

 

 

 

 

Politik Adam  programı 19 Temmuz 2023 Çarşamba akşamı BBNTÜRK’de…

20.00
Gültekin Uysal 
Demokrat Parti  Genel Başkanı

20.45
Onur Öymen
E.Büyükelçi/Siyasetçi

21.30
Ayhan Bligen
Ses Partisi Genel Başkanı

22.15
Turgay Türker  
EMD Genel Başkanı

Bakmadan Geçme