Selzede Esnafa Destek Kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Artvin, Rize ve Düzce illerinde selden etkilenen esnafa destekte bulunacağını duyurdu.

PAYLAŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından hayata geçirilen projelerin açılış törenine katıldı.

Karadeniz Bölgesinde yaşanan sel felaketinde yaralarını sarmaya çalişan Esnaf ve Sanatkara kredi desteği sağlayacağını duyuran  Mustafa Varank;

"KOSGEB vasıtasıyla bu işletmelere ilk yılı geri ödemesiz 3 yıllık, tamamen faizsiz acil destek kredi vereceğiz. Teminat sıkıntısı çeken işletmelerimiz için Kredi Garanti Fonu devrede olacak.

Devletimiz tüm imkânlarıyla sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek” dedi.

Törende, son 19 yılda 20 milyar lirayı bulan yatırımlar yaptıkları Bilecik'i hiç yalnız bırakmadıklarını söyleyen Mustafa Varank, şöyle konuştu:

 "İçeriden ve dışarıdan yapılan tüm sabotajlara rağmen ülkemizin üretim, yatırım ve istihdam gündemini canlı tutuyoruz. Son dönemde bu konudaki mesaimiz daha da yoğun bir şekilde devam ediyor.

 Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm şehirlerimizi potansiyellerini harekete geçirecek, kalkınmalarını hızlandıracak sayısız proje ve yatırımla buluşturduk.

Sadece son 2 ayda organize sanayi bölgesi yatırımlarından tekstil kentlere, girişimcilik merkezlerinden lisanslı depolara, enerji ve turizm tesislerinden fabrikalara kadar birçok projenin açılışını yaptık.

Bu projelerle şehirlerimizin ülke ekonomisine katkısını maksimum seviyeye çıkarmayı ve böylece topyekûn kalkınmış bir Türkiye oluşturmayı hedefliyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN