Tekerlikli Ekmek Teknesi

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi bu yıl da noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle belirlenen 150 engelli vatandaşa simit camekanlarını teslim etti.

PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te yaşayan ve ekonomik yönden zorluk çeken engelli vatandaşları ‘ekmek teknesi’ne kavuşturdu.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Büyükşehir Belediyesi bu yıl da noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle belirlenen 150 engelli vatandaşa simit camekanlarını teslim etti.

ENGELLİ DOSTU BÜYÜKŞEHİR

Engelli vatandaşları sosyal hayatın içine dahil etmek ve onları ekonomik yönden destelemek için simit camekanı ve yer tahsisi yaparak önemli bir sosyal belediyecilik örneği gösteren Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘engelli dostu kent” anlayışıyla tüm engelleri ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Zabıta Daire Başkanlığı ve Ankara Halk Ekmek Genel Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen çalışmalar sonucunda 12 Ocak 2021 tarihinde noter huzurunda ve canlı yayında yapılan kura çekilişiyle belirlenen 150 kişi simit camekanını işletme hakkına sahip oldu.

Simit camekanlarına dair tüm çalışmaları adalet ve hukuk çerçevesinde gerçekleştirdiklerini belirten Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu “Engelli kardeşlerimize yardımcı olmak ve adaletsizliklerin önüne geçmek için Zabıta Daire Başkanlığımızla omuz omuza verdik. Kuramızı büyük bir şeffaflıkla gerçekleştirdik. Kulağımıza size simit vermeyeceğine yönelik bazı dedikodular geliyor. Doğru değil bu. Halk Ekmek emrinizde ve istediğiniz kadar simit sizin. Engelli kardeşlerimizin engellerini kaldırmak istiyoruz. Yüreklerimizde engel yok. Her zaman emrinizdeyiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN