Tokat Esnafından Siirt'e Selam Var

Tokat esnafı, Anadolu'nun Ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz projesine destek vererek, kardeş şehir Siirt esnafına selam söyledi.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Esnaf Haber TV - iba

Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarından üçüncü kuşak basmacılık yapan Ahmet Duran Yaşin’in belgeseli çekildi. Yaşin basmacılık geleneğini, basılan motifleri anlamını, sektörün zorluğunu, usta ve çırak ilişkisini anlattı. Yaşin Siirt esnaflarına selam söyleyerek  sanatının tanıtılması kon8usunda Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’nin  projesi için teşekkür etti. 

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Fehmi Çankaya ise  projede Tokat’ın yer almasından dolayı teşekkür etti. Tokat da halen unutulmaya yüz tutmuş 33 geleneksel sanatın yaşatıldığını oda olarak bu esnafın yanında olduklarını söyledi.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan projeye destek verirken proje kapsamında geleneksel  Tokat çöreklerini üreten Tokat Çıtır Simit işletmesi sahiplerinden Semih Çelik, 3. nesil telli zurna ustası Oktay Dursun projeye destek verdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN