Van'da Sosyal Medya Farkındalık Eğitimleri

Hoton Medya, Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Medya Farkındalık Medya Okur Yazarlığı Eğitimlerini düzenliyor.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Van'da Sosyal Medya Farkındalık Eğitimleri

Hoton Medya 2024 yılının llk kurumsal iletişim organizasyonunu Van'da düzenliyor. Van  Valiliği ve  Van Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Medya Farkındalık, medya okur yazarlığı Eğitimleri 8-12 Ocak 2024 tarihlerinde Van'daki  eğitim kurumlarında düzenlenecek.

Türkiye’de nüfusun yüzde 83,4’ü internet kullanıcısıdır. Toplam nüfusun yüzde 95,4’ü mobil bağlantı sahibi olmasının yanında toplam nüfusun yüzde 73,1’i aktif olarak sosyal medya kullanıyor.

İlk Hedef Kitle Öğrenciler 

Eğitim/seminerlerin birinci ilk hedef kitlesi öğrencilerdir. Bu nedenle organizasyonun amacı; kitle iletişim araçları (Yazılı-sözlü-görsel ve sosyal medya) yoluyla elde edilen mesajları çözümleme, değerlendirme ve iletme yeteneği olan medya okur yazarlığını güçlendirmek, öğrencileri sosyal medyanın olumsuz etkilerinden korunması, algı yönetimleri ve dezenformasyonlara karşı duyarlı olmasını sağlamaktır.

Bu organizasyon içerisinde uygun görülürse sosyal medya ve kariyer planlarında farklı bakış açıları kazanılmasına yönelik bir sinema filmi eşliğinde olaylara, farklı bakılması, kaynağının araştırılmasını, bilginin teyit edilmesine yönelik konu başlıkları da sunulacaktır.

İkinci  Hedef  Kitle: Veliler 

Eğitim/seminerlerin birinci ikinci hedef kitlesi öğrenci velileridir. Medya okur yazarlığı yanında, dezenformasyon haberlere, içeriklerde yer alan tehlikelere karşı mücadelenin nasıl olacağı örnekler anlatılacaktır.

Velilere ve öğrencilere yönelik iki aşamalı olarak  düzenlenecek eğitimlerde; şu başlıklar ele alınacak:

Eğitim organizasyonda şu başlıklar işlenecek:

-GELENEKSEL MEDYA

-SOSYAL MEDYA

-MEDYA OKUR YAZARLIĞI

-SOSYAL MEDYANIN ETKİLERİ

-DÜNYADA VE TÜRKİYEDE SOSYAL MEDYA ORANLARI

-NE KADAR SOSYAL MEDYADA KALIYORUZ?, NEYİ TAKİP EDİYORUZ İSTATİSTİK BİLGİLER NELERDİR?

-SOSYAL MEDYADA BİZİ BEKLEYEN TEHLİKELER NELERDİR?

-SOSYAL MEDYADA DEZENFORMASYON YALAN HABERLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ NELERDİR?

-HANGİ HABERİ NASIL GÖRMELİYİZ ? NELER YAPMALIYIZ?

-TEKNOLOJİK BAĞIMLI MIYIZ ?

-TEKNOLOJİK BAĞIMLIKTAN KURTALMAK İÇİN VELİLER NE YAPMALI ?

-ÇOCUKLARIMIZI SOSYAL MEDYANIN ETKİLERİNDEN NASIL KORUMALIYIZ?

-ÇOCUĞUMUZ TEKNOLOJİK BAĞIMLI MI ?

-ÇOÇUĞUMUZU BU TEHLİKEDEN KURTAMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

-ÇOCUKLARIMIZ SİBER ZORBALIKLARIN HEDEFİNDE? NE TEDBİRLER ALMALIYIZ?

Eğtimi Tanınmış İsimler Verecek

8-10 Ocak 2023 tarihleri arasında verilecek eğitimleri gazeteci yazar Fehmi Çalmuk, Ekonomi Muhabirleri Derneği Genel Başkanı gazeteci-yazar Turgay Türker, ünlü  kişisel gelişim uzmanı, tv programcısı, yazar Adem Karafilik, ünlü yönetmen İbrahim Demirkan  ve  Kişisel Gelişim Uzmanı  Nurten Lahi verecek.

Bakmadan Geçme