Küçük Yaren'in Yaşaması İçin Bir Güzellik Yapın

Aslında bu bir dram haberi.... Küçük SMA Tip1 hastası olan Yaren Belli 4 cihaza bağlı yaşamak zorunda. Ailesi yardım kampanyası düzenledi. Ancak gerekli paranın yüzde 30'u bile toplanmadı. Küçük kızın bağışlarına bil dök diktiler. Yaren'in yardım kumbaraları bile çalındı. Ancak Küçük Yaren için bir kadın, bir anne üstüne üstlük bir de esnaf duyarlılığı haberi geldi. Güzellik salonu işletmecisi aynı zamanda güzellik uzmanı eğitimeni Kevser Gülcan Topçu, düzenlediği kampanya ile küçük Yaren'e destek oluyor. Topçu sahibi olduğu merkezde Yaren' e için az 100 TL üzeri yardım yapan herkese cilt bakımı ücretsiz verecek.

PAYLAŞ
Esnaf Haber TV - iba

Yaren Belli, SMA Tip1 hastalığı ile mücadele ediyor. Küçük Yaren'in evinde 4 cihaza bağlı olarak yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Onun için başlatılan yardım kampanyasınınsa sadece %37'sine ulaşıldı. Yaren günden güne eriyor. 

Babası Gökhan Belli şunları söyledi. 
“Çoğu zaman evladımızı aç yatırıyoruz. En çok Zorumuza giden şey bu… tedavisi var ama gördüğünüz gibi 4 tane cihazla hayatta tutturmaya çalışıyor. Geceleri kalkıyoruz. Yani insan gece kalktığında evladı nefes alıyor mu almıyor diye bakar lı.  Biz her 30 dakikada bir kalkıp evladınız acaba nefes alıyor mu  bakıyoruz. Makinası arızalandı acaba duymadık mı ?"
 
Belli ailesinin tek kızı Yaren henüz 5 aylıkken SMA tip 1 tanısı kondu. Aile hemen tedaviye başlasa da Yaren'in tam anlamıyla iyileşmesi için yurt dışındaki tedaviye ihtiyacı var. Ancak yurt dışına bir tedavisi var ama zor. Dünyanın en pahalı ilacı hiçbir ailenin tek başına karşılaşabileceği mebla değil.


KUMBARALARI ÇALIYORLAR 
Aile Valilik onaylı yardım kampanyası başlattı ancak kampanyanın sadece %37'si tamamlandı. Ancak bu kez de Yaren’in kumbaraları çalınıyor.   Baba Gökhan Telli          “Kumbaralarımız çalınıyor yani şu ana kadar 4 tane kumbarası çalındı Yani bu çocuğu 10 yaşındaki çocuğun 1 TL'sini istiyorum ben sokaklarda 10 yaşındaki bir evladım 1 TL'sini istiyorub Evladımı yaşatabilmem için.. Herkesten ricam lütfen kumbaralarımızı gerçekten çalmayın yani evladımın o içindeki çıkan miktarda ama evladımı umudunu bizim umudumuzu çalıyorlar evladımın yaşaması için o 1 liraya bile daha çok ihtiyacımız var. 200 günümüz kaldı ve kampanyamız şu anda %37'de herkesin desteğini gerçekten çok çok ihtiyacımız burada büyüklerimize sesleniyoruz herkese yani 26 yaşında bir baba olarak herkese yalvarıyorum.  Yaren bizim tek evladımız tek istediğimiz en büyük ailemiz suçlu gördüğümüz 4 cihazdan ayrı bir şekilde koltukta tek başına oturması koşup oynaması” diye konuştu. 

YAREN İÇİN BÜYÜK KAMPANYA

Güzellik salonu işletmecisi aynı zamanda güzellik uzmanı eğitimeni  Kevser Gülcan  Topçu, düzenlediği kampanya ile küçük Yaren'e destek oluyor. Dermaten güzellik merkezi, Yaren' e için az 100 TL ve üzeri yardım yapan herkese  cilt bakımını ücretsiz verecek. Kampanyaya katılmak için yardım  yapıldığına  dair dekontun gösterilmesi gerekli. Kampanya 1 yıl geçerli.

esnafhabertv.com olarak bütün esnaf ve sanatkarlarımızı  Yaren için açılan yardım kampanyasına  destek vermeye davet ediyoruz.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN