Mesci Mamoş: Dürüst Olacaksın, Olmazsan Kaybedersin

www.esnafhabertv.com'un 'Ustalar konuşuyor' programına konuk olan Mamoş lakaplı Mehmet Kuşdoğan'ın sesi eklenince muhabbete diyecek olmaz. Ahilik muhabbet demektir.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Mesci Mamoş: Dürüst Olacaksın, Olmazsan Kaybedersin

Malatya'ya yolunuz düşerse kunduracılar çarşısında Mesci Mamoş'a uğrayın...Mesh ve yemeni üreten Mesci Mamoş'un sohbetine doyamayacaksınız.

Bir de sohbete Mesci Mamoş lakaplı Mehmet Kuşdoğan'ın sesi eklenince muhabbete diyecek olmaz. Ahiik muhabbet demektir.

www.esnafhabertv.com'un "Ustalar konuşuyor" programına konfuk olan Mesci Mamoş lakaplı Mehmet Kuşdoğan'ı ziyarete Malatya  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Malatya Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bülent Karakoç da teşrif etti. 

Mesci Mamoş lakaplı Mehmet Kuşdoğan' "Daima dürüst olacaksın…Dürüst doğru bir şey yapacaksın. Yanlış bir şey yaparsın kaybedersin. Ben ustamın ayağının etrafını süpürürdüm. Temiz görünsün, pis görünmesin diye" diye konuştu. 

Sektörün giderek kayşbolduğunu belirten Mesci Mamoş, çırak bulmakta zorluk çektiğini belyirtirken  "Çırak geliyor şimdi  ne kadar vereceksin diyor. Ne vereceksin diye başlarsa o işi belleyemez. Ben 15 sene çırak çalışmışım" dedi.

 

 

Bakmadan Geçme