Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
15 Temmuz'u Unutmadık
guvencenEditör

15 Temmuz'u Unutmadık

15 Temmuz'dan tam beş ay önce 16 Şubat 2016 günü  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti ve şehadet müjdesi verdi. Olay Hoton Medya'nın 15 Temmuz için hazırladığı ve yönetmenliğini Fehmi Çalmuk'un yaptığı belgeselde ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı‘nı 16 Şubat 2016 günü  ziyaret ederek  Diyarbakır’ın Sur ilçesi başta olmak kahramanca mücadele eden ve “Çukur operasyonu” diye bilinen operasyonlarda  100’u aşkın şehit veren özel  Harekat Teşkilatı’nı övdüğü ortaya çıktı. Erdoğan, adeta  15 Temmuz’da şehadetlerini müjdeledi.

 “Hepsinden önemlisi, kutsallarımıza el uzatmaya teşebbüs edenlere bunun hesabını soracak olan sizler varsınız. Sizlerin gözlerine baktığımda; kefeni niyetine giydiği beyaz elbisesiyle öne atılan Alparslan'ın ordusundaki cengâverlerin azmini görüyorum. Sizlerin yüzüne baktığımda; dünyanın en büyük cihan devletini kuran Osman Gazi'nin alplerinin çehresindeki aydınlığı görüyorum.  Burada, karşımda; ‘Bir hilal uğruna Ya Rab ne güneşler batıyor' denilen o güneşin battığı Çanakkale'deki kahramanların inancını ve tevekkülünü görüyorum. Sizlerdeki bu inanç, bu azim, bu kararlılık olduğu sürece, evelallah bu ülkeyi kimse parçalayamaz, bu milleti kimse bölemez, bu devleti kimse yıkamaz. Bu ezanları kimse dindiremez. Allah yar ve yardımcınız olsun. Rabbim yüreğinize, bileğinize kuvvet versin ” 

 

 

 

 

Yeni Videolar