Sanayi-Kobi

Sanayi-Kobi Haberleri

Fakir'den 30 milyon dolarlık yatırım

Almanya Stuttgart ve Türkiye'de Çorlu'da üretim faaliyetlerine devam eden Fakir Hausgerate, Orhanlı'da bulunan 37 dönüm arazisine 30 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapma kararı aldı.

ASELSAN'dan yurtdışına 12 milyon dolarlık satış

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında 11 milyon 950 bin 760 dolarlık yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı.

Tuzla'da sanayi bölgesinde yangın

İstanbul Tuzla’da Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bir iş yerinde yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İki dev güçlerini birleştirdi

Arçelik, batarya tasarımı ve üretiminde faaliyet gösteren ASPİLSAN ile güçlerini birleştirdi.

MÜSİAD: Yatırımcı OSB'lerde yer bulamıyor

MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, 'Yatırımcı OSB'lerde yer bulamıyor. Asya'dan Türkiye'ye kayan siparişler ihracatçıyı kapasite artışına yönlendirdi. Yatırım iştahı yüksek ama arsa bulamıyorlar, OSB'lerde sıra var.” diye konuştu.

İsmail Demir'den MMU açıklaması: Rusya ile görüşmeler olabilir

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Yerli ve milli olarak üretildi! Expo'da yoğun ilgi gördü

Kademe A.Ş. yerli ve milli yol süpürme araçlarıyla Clean Eurasia Expo'da yerini aldı. AGA 2100 serisiyle kamu ve özel sektörün ilk tercihleri arasında bulunan Kademe araçları fuarda yoğun ilgi gördü.

TCDD, kamuda bir ilke imza attı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) demiryolları standartlarına uygunluk belgesi alarak kamuda ilke imza attı.

Sanayide doğalgaza yüzde 20 zam

Doğalgazdan elektrik üreten santrallerde ve sanayide kullanılan doğalgaz fiyatı yüzde 20 zamlandı. Konutta kullanılan doğalgazda fiyat değişmedi.

Dünyanın gözü Nahcivan Koridoru'nda

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Mehmet Hilmi Kağnıcı, "Nahçıvan koridoru açılması durumunda hem Azerbaycan'a hem diğer Kafkas ülkelerine,Türk Cumhuriyetlerine ulaşımımız kolaylaşacak. Bu da çok daha rahat ticaret yapabilmemizi sağlayacaktır" dedi

Arçelik'ten Hollandalı Koç'a ilginç hisse satışı

Arçelik AŞ, Wat Motor Sanayi ve Ticaret AŞ'de sahip olduğu, payların tamamının 25 milyon 900 bin euro bedelle Hollanda'da yerleşik Koç Investments BV'ye satmaya karar verdi.

MÜSİAD Başkanı Asmalı: Dövizdeki yükselişin 15 gün içerisinde duracağını düşünüyoruz

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, yıl sonu için dolar kurunun 8,5-9 TL bandında olmasının mantıklı olduğunu belirterek, "Yoksa 12-13 TL'ler şu anda kurun çok yüksek olduğunu gösteriyor." dedi.

Uçan arabası için tarih verdi

Hyundai Motor Grubu, kentsel hava hareketliliği bölümünün markası olan Supernal’i tanıttı. Verilen bilgiye göre, Supernal ilk aracı olan eVTOL’ü 2028 yılında piyasaya sunacak.

3 ülkeye daha ANKA satıldı

İhracat sözleşmesi kapsamında 2023 yılına kadar 3 ANKA, 2 yer sistemi, lojistik destek paketi Kazakistan'a teslim edilecek.

Dünyada 3 tane var, biri Türkiye'de

Aksaray'da 1986'da kurulan Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, Türkiye'de üretilen her 10 kamyon ve tırdan 7'sine imza atıyor.

Av tüfeğinden sonra cerrahi aletler ihraç ediyor

Konya'nın Beyşehir ilçesinde av tüfeği üretimiyle adından söz ettiren Huğlu Mahallesi'nde kurulu bir firma, üretimini yaptığı diş protezi ve cerrahide kullanılan el aletlerini 5 ülkeye gönderiyor.

Türk SİHA'ları artık daha ağır vuracak

Mini Akıllı Mühimmat (MAM) ailesinin en yeni ve en büyük üyesi olan MAM-T'nin teslimatları 2022 yılında başlayacak.

Turkcell’in inovatif çözümlerine iki uluslararası ödül

Turkcell, telekom endüstrisinde dünya çapında faaliyet gösteren şirketlerin yarıştığı Global Telecoms Ödülleri 2021’de 2 ayrı ödülün birden sahibi oldu.

TOGG CEO'su 'Daha ciddi bir kriz çıkacak' deyip planı açıkladı

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), yerli otomobili yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürmek için çalışıyor. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, 'Küresel rekabette farka neden olacak altyapıyı oluşturuyoruz.' dedi. Karakaş ayrıca 'Çip' biter, 'hücre' krizi çıkar, TOGG buna takılmaz.' diye konuştu.

Toplam 442 haber.