Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Ahi Enstitüsü Eskişehir Projesinin Tanıtım Videosu Yayınlandı
guvencenEditör

Ahi Enstitüsü Eskişehir Projesinin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Ahi Enstitüsü'nün, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüyle birlikte yürüttüğü 'Kadın Erkek Ahi'nin Hedefi Türkiye'nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği' projesi kapsamında, Eskişehir'de yapılan görüşmelerin fragman videosu yayınlandı

‘Kadın Erkek Ahi’nin Hedefi Türkiye’nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği’ projesi için Eskişehir ziyaretinde bulunan Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ve Ahi Enstitüsü,yapılan görüşmelerle ilgili fragman videosu yayınladı.

Youtube Kanalımıza Abone Olun

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanıyla görüşüldü

Yapılan görüşmeler kapsamında başta Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen'le yapılan görüşmede projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı, esnafın sıkıntılarının da ele alındığı görüşmenin ardından, Eskişehir'in meşhur lezzeti çibörek yapımını Kırım Tatar'ı olan Hakan Tatar tarihsel süreciyle anlattı. Dünyada bir tek Eskişehir'den çıkan Lületaşının tarihsel sürecini, önemini ve takı yapımı esnasında yaşanılan süreçleri Eskişehir Saatçiler Odası Başkanı Sema Ersoy anlattı. Yine Eskişehir'in simgelerinden olan Met Helvasının Eskişehir için önemini ve isminin nereden geldiğini Fikret Karayel aktardı.

Yeni Videolar