Kooperatifler

Kooperatifler Haberleri

Haydi Kooperatifler Başvuru Yapmaya

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "KOOP-DES kapsamında kadın kooperatiflerimize 150 bin liraya kadar verilen hibe desteği 2021 yılında da devam edecek. Hibe desteği için başvurular 1-28 Şubat 2021 tarihleri arasında Ticaret İl Müdürlüklerine yapılabilecek" çağrısında bulundu

Kocaeli'de kardan zarar gören çiftçiye destek

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, yoğun kar yağışının ardından İzmit’in Hacıoğlu, Eseler ve Bayraktar köylerinde seraları zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

20 Bin TL Kredi, Bir Yıl Geri Ödemesiz Olmalı

Yeni Kahta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Çatan "iş yapamayan ve yeni ürün alamayan esnaf borçlanmaktan ve iş yapamamaktan iş yerini kapatmak zorunda kalacaktır. " dedi.

Tarım Kredi 169'uncu Market

Tüketicilere daha yaygın bir ağ ile hizmet sunabilmek adına yurt genelinde şube sayısını artıran Tarım Kredi Kooperatif Market, 169’uncu şubesini İstanbul İstinye'de açmaya hazırlanıyor.

Toplu taşıma aracı ruhsat vizeleri için geç kalmayın

Toplu taşıma aracı olan esnaflar için Sakarya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünden uyarı geldi. Toplu taşıma araçlarının çalışma ruhsatlarında 2021 yılı vizeleme işlemlerinin ise geç kalmadan yapılması gerektiğini hatırlatıldı.

Kooperatiflere müjde: O marketin 4. şubesi açıldı

Ankara’da çok sayıda kooperatiften ürün alımı yapılarak hizmetlerini sürdüren kurulan Esnaf Market’in dördüncüsü Kızılay’da açıldı

Kooperatif Ağaları, Dukaları, Kralları Var

Türkiye'nin ünlü ekonomi yazarı "Türkiye’de kooperatiflerin hayli sorunlu geçmişi var" diyerek ilginç bir yorum getirdi: "Yıllarca kooperatif yolsuzlukları, kooperatif ağaları ve üye istismarlarını, bıkmadan usanmadan yazdık, durduk. Ancak kooperatifler üzerinden kendine dukalıklar kuran, mini krallıklar, tek adamlıklar inşa edenler de bıkmadı, gitti."

Kooperatifçiliği Parlatmalıyız

İNGEV Başkanı Vural Çakır, “Pandemi, dayanışmanın önemini gösterdi. Kooperatifçiliğe önem vererek, parlatmamız gerekiyor” dedi.

Nazilli Esnafına 170 Milyon TL

Nazilli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Dursun Öztunç, kooperatifin toplamda kullandırdığı kredi miktarının 170 milyon TL olduğunu açıkladı.

Umut veren Kooperatif Artışı

Covid-19 virüsü sebebiyle ilan edilen pandemiden dolayı zor günler yaşayan Türkiye ekonomisi kooperatif ve ortak sayılarının artmasıyla Türkiye’de yardımlaşmanın sonucunu gözler önüne serdi. Kooperatif ve ortak sayısının artması Türkiye ekonomisi için umut vadetti.

Gelinlikler, Kadın Kooperatifinden

Kurs bitiminin ardından kurulacak kooperatif sayesinde mülteci kadınlar diktikleri gelinlikleri satarak ekonomilerine katkı sağlayacak.

Kadın Esnafın Tarhanası Esnafın Sofrasında

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üretici kadınların el emeği olan erişte, salça ve tarhana gibi ürünleri esnafa yardım olarak dağıtacak.

Toplam 51 haber.