Sanayi-Kobi

Sanayi-Kobi Haberleri

Bakan Şimşek'ten Togg paylaşımı: Fabrika çok etkileyici

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin yerli otomobili Togg'la ilgili paylaşım yaptı.

ABD'de sanayi üretimi temmuzda yükseldi

ABD Merkez Bankası (Fed), temmuz ayına ilişkin sanayi üretimi ve kapasite kullanım verilerini açıkladı.

Manisa'da fabrika yangını

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Eski Menemen Caddesi'ndeki Muradiye OSB'de geri dönüşüm ve demir çelik üretimi yapılan fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

KOBİ'ler geç ödemelerden şikâyetçi

Finans ekosistemi zaman içinde daha kapsayıcı hale gelse de Türkiye ve dünya ekonomisinin belkemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli şirketlerin finansal erişimde yaşadığı zorluklar varlığını koruyor. Veriler, küresel KOBİ finansman açığının üç yıl içinde 6 trilyon doları aşacağını gösteriyor.

İnşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 60,70 arttı

TÜİK mart ayı inşaat maliyet endekslerini açıkladı. TÜİK verilerine göre, inşaat maliyet endeksi martta aylık yüzde 2,16, yıllık yüzde 60,70 arttı.

Sanayi üretimi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre sanayi üretimi Mart ayında yüzde 5,5'lik artış gösterdi.

Yeni Altay Tankı test için TSK'da. Erdoğan: Hedefimizi tam bağımsız savunma sanayii

Yeni Altay Tankı test için TSK'ya teslim edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altay Tankı projesinde engellemelerle karşılaştıklarını ancak geri adım atmadıklarını ifade ederken "Hedefimizi tam bağımsız savunma sanayii olarak belirledik." dedi.

Togg T10X'e ilk 4 saatte 7 bin 734 ön sipariş

Togg'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bir teşekkürden daha fazlası... 27 Mart tarihine kadar devam edecek olan ön sipariş sürecinin ilk 4 saatinde 7734 kullanıcımız Togg T10X ön siparişini verdi. Bize duyduğunuz güven için teşekkür ederiz. Bu gurur hepimizin." denildi. 

Bahçeli: Sanayi alt yapısı günden güne derinleşip çeşitleniyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TCG Anadolu'nun hizmete alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

KOSGEB 2022'de 103 bin işletmeye destek sağladı

KOSGEB'in 2022 Faaliyet Raporu'ndan derlenen bilgiye göre, kurum tarafından 102 bin 828 işletmeye geçen yıl sağlanan desteğin tutarı 9 milyar 112 milyon 426 bin 104 lirayı buldu.

Bazı yassı çelik ürünlerinde gümrük vergisi artışı yeniden ertelendi

İthalat Rejimi Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Togg'da ilk sipariş Erdoğan'a ikincisi Aliyev'e

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''Togg'da ilk siparişi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza pazartesi günü aracını teslim edeceğiz. İkinci aracı da Sayın Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz.'' dedi.

Togg'un çekiliş tarihi ileri alındı

Togg'dan araç sayısı ve çekiliş tarihi ile ilgili açıklama geldi. Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un satışa sunulacak ilk modeli olan T10X'in ön siparişle teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine çıkarıldı. Çekiliş tarihi ise 29 Mart'a uzatıldı.

Kimya fabrikasında patlama ve yangın

Tekirdağ'da kimya fabrikasının arıtma bölümünde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi.

Depremzede KOBİ'lere faizsiz destek kredisi

Depremde zarar gören yaklaşık 30 bin KOBİ'ye yönelik yeni destek verilecek. Bu kapsamda kredi programı ile 11 milyar liralık finansman sağlanacak. İlk 12 ayı ödemesiz, 1,5 milyon liraya kadar faizsiz kredi desteği verilecek.

Togg, 24 saatte 22 bin 150 adet sipariş aldı

Ön sipariş süreci başlayan Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg T10X için 24 saatte 22 bin 150 adet sipariş aldı. 27 Mart’a kadar devam edecek ön sipariş sürecinin ardından 28 Mart'ta noter huzurunda dijital çekiliş yapılacak. Togg'un resmi Twitter hesabından da anlık Togg Teknoloji Kampüsü'nün görüntüleri paylaşıldı. Peki, Togg T10X ne zaman teslim edilecek? İşte Togg'un sipariş süreci ve teslimat tarihiyle ilgili merak edilenler...

Darphane, inşaat demiri takip sistemi kuracak

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünce, inşaat demirinin üretim veya ithali, ticareti ve yapı müteahhidince inşaatta kullanım sürecinde ürünün takip edilmesini sağlamak amacıyla İnşaat Demiri İzleme Sistemi (İDİS) kurulacak.

Togg'un satış fiyatı ve özellikleri belli oldu

Togg'un 953 bin TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı açıklandı. Araç için siparişler, 16-27 Mart'ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak.

Sanayi esnafına acil destek kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Malatya'da depremden etkilenen esnafla bir araya geldi. Varank,, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede sanayi sitesindeki esnaf ve iş yerleri için, KOSGEB acil durum destek kredisini devreye alacaklarını söyledi. Bu kapsamda esnafa, 1 yılı geri ödemesiz,3 yıllık kredi desteği sağlanacak.

Toplam 437 haber.