Sanayi-Kobi

Sanayi-Kobi Haberleri

KOBİ'ler 6 ülkedeki işletmelerle işbirliği yapabilecek

Küçük ve Orta Ölçeli İşletmelere (KOBİ) Almanya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Lüksemburg ve İsviçre'de yer alan KOBİ'lerle ikili ve çoklu işbirliği imkanı getirildi.

Ustabaşı Ayda 7-80 Bin TL Kazanıyor...Tik Tok 'da daha fazla kazananlar bile var

EYT düzenlemesi ile özellikle emek yoğun sektörlerde usta sayısının hızla azaldığının altını çizen sanayiciler, gelinen noktada usta bulmakta zorlandıklarını, bu nedenle ustaları elinde tutmak için müdür maaşından fazla ücret ödediklerini söylüyor. İşi bırakan personel ise şunları söylüyor. ‘Tik- Tok hesabında video paylaşıp daha iyi kazanıyorum Piyasada müdürlerden fazla kazanıp ayda 70-80 bin lira maaş alan ustalar var...Deprem bölgesinde ise inşaatta çalışanlar günlük 1500 TL, kalıpçıların ve demir bağlayan ustalar ise 4 bin TL yevmiye kazanıyor.

Sel ve fırtınadan etkilenen KOBİ'lere 1 milyon liraya kadar kredi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, bazı bölgelerde yaşanan sel ve fırtına nedeniyle zarar gören KOBİ'ler için Acil Destek Kredisi Programı'nı başlattıklarını duyurdu.

Türkiye'de ham çelik üretiminde düşüş

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nden (TÇÜD) alınan bilgiye göre, Türk çelik sektörü yılın 9 ayını üretimde azalış, tüketimde artışla tamamladı.

Otomotiv üretimi 9 ayda 1 milyonu aştı

Türkiye'nin otomotiv sektörü, yılık ilk dokuz ayda büyük bir ivme yakalayarak dikkat çeken büyüme kaydetti.

Kobiler Küçük İşletmeler İşte Altın Kurallar

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ'ler), günümüzün hızla dijitalleşen iş dünyasında rekabetçi kalmak ve büyümek için e-dönüşümü benimsemeleri gereken bir zorunlulukla karşı karşıyalar. İşletmelerin geleneksel iş modellerini dijital teknolojilerle entegre etmelerini ve bu teknolojileri iş süreçlerine uygulamalarını ifade eden e-dönüşüm, rekabet ortamında ayakta kalmak ve uzun soluklu bir yaşam döngüsüne sahip olmak isteyen KOBİ’lerin başarısı için de atılması gereken adımlar arasında. 150 yıllık köklü geçmişi ile müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, işletmelerin daha verimli çalışmasını, maliyetleri azaltmasını, müşteri hizmetlerini geliştirmesini ve pazarda rekabet avantajı elde etmesini sağlayan e-dönüşüm süreçlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini paylaştı.

KOSGEB,'den 50 girişimciye 1 milyon liraya kadar geri ödemesiz destek

Denizli, Aydın ve Muğla'da makine ve gıda imalatı sektörlerinin gelişmesi amaçlı bir destek programı başlatılıyor. Şartları tutan adaylar bir eğitimden geçerek ve iş fikirlerini sunarak hibe desteklerde yararlanabilecek.

Bakan Şimşek'ten Togg paylaşımı: Fabrika çok etkileyici

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin yerli otomobili Togg'la ilgili paylaşım yaptı.

ABD'de sanayi üretimi temmuzda yükseldi

ABD Merkez Bankası (Fed), temmuz ayına ilişkin sanayi üretimi ve kapasite kullanım verilerini açıkladı.

Manisa'da fabrika yangını

Manisa'nın Yunusemre ilçesi Eski Menemen Caddesi'ndeki Muradiye OSB'de geri dönüşüm ve demir çelik üretimi yapılan fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

KOBİ'ler geç ödemelerden şikâyetçi

Finans ekosistemi zaman içinde daha kapsayıcı hale gelse de Türkiye ve dünya ekonomisinin belkemiğini oluşturan küçük ve orta ölçekli şirketlerin finansal erişimde yaşadığı zorluklar varlığını koruyor. Veriler, küresel KOBİ finansman açığının üç yıl içinde 6 trilyon doları aşacağını gösteriyor.

İnşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 60,70 arttı

TÜİK mart ayı inşaat maliyet endekslerini açıkladı. TÜİK verilerine göre, inşaat maliyet endeksi martta aylık yüzde 2,16, yıllık yüzde 60,70 arttı.

Sanayi üretimi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre sanayi üretimi Mart ayında yüzde 5,5'lik artış gösterdi.

Yeni Altay Tankı test için TSK'da. Erdoğan: Hedefimizi tam bağımsız savunma sanayii

Yeni Altay Tankı test için TSK'ya teslim edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Altay Tankı projesinde engellemelerle karşılaştıklarını ancak geri adım atmadıklarını ifade ederken "Hedefimizi tam bağımsız savunma sanayii olarak belirledik." dedi.

Togg T10X'e ilk 4 saatte 7 bin 734 ön sipariş

Togg'un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Bir teşekkürden daha fazlası... 27 Mart tarihine kadar devam edecek olan ön sipariş sürecinin ilk 4 saatinde 7734 kullanıcımız Togg T10X ön siparişini verdi. Bize duyduğunuz güven için teşekkür ederiz. Bu gurur hepimizin." denildi. 

Bahçeli: Sanayi alt yapısı günden güne derinleşip çeşitleniyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TCG Anadolu'nun hizmete alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

KOSGEB 2022'de 103 bin işletmeye destek sağladı

KOSGEB'in 2022 Faaliyet Raporu'ndan derlenen bilgiye göre, kurum tarafından 102 bin 828 işletmeye geçen yıl sağlanan desteğin tutarı 9 milyar 112 milyon 426 bin 104 lirayı buldu.

Bazı yassı çelik ürünlerinde gümrük vergisi artışı yeniden ertelendi

İthalat Rejimi Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Togg'da ilk sipariş Erdoğan'a ikincisi Aliyev'e

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''Togg'da ilk siparişi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza pazartesi günü aracını teslim edeceğiz. İkinci aracı da Sayın Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz.'' dedi.

Toplam 444 haber.