Sanayi-Kobi

Sanayi-Kobi Haberleri

Türkiye dünyada bunu başarabilen tek ülke olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TCG Anadolu havuzlu çıkarma gemisine İHA'ların indirilip kaldırılmasıyla ilgili çalıştıklarını, bu projeyi bitirdiklerinde Türkiye'nin dünyada bunu başarabilen tek ülke olacağını ifade etti.

Ford Otosan fabrikasını 21 gün kapatıyor

Ford Otosan, Yeniköy'de bulunan fabrikasını yıllık izin dolayısıyla 26 Temmuz-15 Haziran arasında kapatacağını açıkladı.

Ford Otosan'ın elektriklisi için 650 milyon euroluk sendikasyon kredisi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Ford Otosan'a sağlayacağı 650 milyon avro sendikasyon kredisi desteğiyle, Ford Transit Custom ailesinin yeni nesil çevreye duyarlı, tam elektrikli versiyonlarının üretimini finanse edecek.

Sanayide tempolu üretim

Sanayi üretim endeksi mayısta aylık bazda yüzde 1.3, yıllık bazda yüzde 40.7 arttı. Arındırılmamış sanayi üretim endeksinde de yıllık bazda yüzde 39.5 artış gerçekleşti. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre yüzde 8.4, imalat sanayi sektörü endeksinde yüzde 1.1 artış oldu.

"Türkiye bir üretim ve yatırım bölgesi"

Gıda, biyoendüstri ve hayvan beslenmesi alanlarında faaliyet gösteren uluslararası firma Cargill, Türkiye’de yatırım ve büyümeyle geçen 60 yılını kutluyor.

Sanayi üretim endeksi verileri açıklandı

Sanayi üretim endeksi, mayısta aylık bazda yüzde 1,3, yıllık bazda yüzde 40,7 yükseldi.

ASELSAN dünya devleri listesinde

Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi kabul edilen "Defense News Top 100" listesine 2 Türk şirketi girdi.

Yerli cep telefonu üretimi büyüyor

Türkiye’de yerli üretim cep hamlesinin sonuçları kısa sürede görülmeye başlandı. Satışa sunulan yerli modeller, orta ve giriş segmentin yüzde 50’sini ele geçirdi.

ASELSAN'da hedef: Yüzde 90 yerlilik

ASELSAN ile Saha İstanbul kümesine üye şirketler Ankara’da B2B iş görüşmelerinin yapıldığı “Sanayileşme Etkinliğinde” birlikte yatırım imkanlarını ele aldılar.

KOSGEB Kredisinden Bilinmeyen

bu krediden yalnızca malat sektörlerinde çalışan mikro ve küçük ölçekli işletmeler yararlanabilecek.

Sanayicinin Gözü Hükümette

Sanayi sektörü dört gözle hükümetten destek bekliyor

Organize Sanayi Bölgeleri Atakta

Pandemi döneminde beyaz eşyadan tekstile, ambalajdan gıdaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren yatırımcıların ilk adresi organize sanayi bölgeleri oldu. OSB’lerdeki talep artışına bağlı olarak bir yandan mevcut alanlara yeni parsel tahsisleri yapılırken, aynı zamanda yeni OSB’lerin kurulumu da hızlandı.

40 Meslek Daha Belgelendirildi

9 Nisan 2021 tarihli ve 31449 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan altıncı tebliğ ile 40 meslekte daha MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirildi.

E-İhracat Yapacak KOBİ'ler Mutlaka Okuyun

E-ihracatın temel avantajları olarak; banka teminatına gerek olmaması, ödeme almak için online ödeme kuruluşları ile anlaşma yapılabilmesi, geleneksel ihracata göre riskin minimal olması...

‘Sanayi esnafı’ bahane denize yakın 400 dönüm şahane!

Yeni Mezitli Küçük Sanayi Sitesi için ayrılan alanın 400 dönümlük araziye, 60 bin civarındaki narenciye ağacının yok edilmesi pahasına ''Kıraç Raporu'' verildiğini dile getiren Milletvekili Turan, “Esnaflarla yaptığımız görüşmede oranın talibinin, oradaki esnaflar olmadığı ortaya çıkıyor” dedi.

Sanayide Rakamlar Üzdü

2019 yılında 81 ilin yarıdan fazlasında imalat sanayii küçüldü. Toplam sanayide küçülmenin yaşandığı il sayısı 29 oldu.

Teşvikler 2028'e Uzatılıyor

Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde teşvik süreleri 2028’e uzatılıyor.

Vodafone KOBİ Atağı

300’ü aşkın KOBİ temsilcisinin katıldığı etkinlikte, Vodafone’un devreye alınan ihalelerinin duyurulacağı Tedarik Zinciri Portalı da tanıtıldı.

Kervan, Bebeto ile Avrupa Pazarında

Kervan Gıda, Bebeto markasının konumunu Avrupa pazarında güçlendirmek amacıyla stratejik hedeflerine uygun bir şirket ile hisse alımına yönelik olarak ön protokol imzalandığını duyurdu.

Toplam 416 haber.