Sanayi-Kobi

Sanayi-Kobi Haberleri

Depremzede KOBİ'lere faizsiz destek kredisi

Depremde zarar gören yaklaşık 30 bin KOBİ'ye yönelik yeni destek verilecek. Bu kapsamda kredi programı ile 11 milyar liralık finansman sağlanacak. İlk 12 ayı ödemesiz, 1,5 milyon liraya kadar faizsiz kredi desteği verilecek.

Togg, 24 saatte 22 bin 150 adet sipariş aldı

Ön sipariş süreci başlayan Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg T10X için 24 saatte 22 bin 150 adet sipariş aldı. 27 Mart’a kadar devam edecek ön sipariş sürecinin ardından 28 Mart'ta noter huzurunda dijital çekiliş yapılacak. Togg'un resmi Twitter hesabından da anlık Togg Teknoloji Kampüsü'nün görüntüleri paylaşıldı. Peki, Togg T10X ne zaman teslim edilecek? İşte Togg'un sipariş süreci ve teslimat tarihiyle ilgili merak edilenler...

Darphane, inşaat demiri takip sistemi kuracak

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünce, inşaat demirinin üretim veya ithali, ticareti ve yapı müteahhidince inşaatta kullanım sürecinde ürünün takip edilmesini sağlamak amacıyla İnşaat Demiri İzleme Sistemi (İDİS) kurulacak.

Togg'un satış fiyatı ve özellikleri belli oldu

Togg'un 953 bin TL başlangıç fiyatıyla satışa sunulacağı açıklandı. Araç için siparişler, 16-27 Mart'ta Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak.

Sanayi esnafına acil destek kredisi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Malatya'da depremden etkilenen esnafla bir araya geldi. Varank,, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede sanayi sitesindeki esnaf ve iş yerleri için, KOSGEB acil durum destek kredisini devreye alacaklarını söyledi. Bu kapsamda esnafa, 1 yılı geri ödemesiz,3 yıllık kredi desteği sağlanacak.

İskenderun'da demir çelik fabrikalarında ara verilen üretim yeniden başladı

Türkiye'nin demir çelik üretiminin önemli bir kısmının gerçekleştiği Hatay'ın İskenderun ilçesindeki fabrikalarda, deprem nedeniyle verilen aranın ardından yeniden üretime başlandı.

Otomotiv sanayi yılın ilk ayında üretim ve ihracatını artırdı

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 2023 yılının ocak ayına ait üretim ve ihracat adetleri ile pazar verilerini açıkladı.

İmalat sanayiinde 11 ay sonra büyüme işareti

Türkiye imalat sanayi satın alma yöneticileri endeksi (PMI) ocakta 50'nin üzerine çıkarak yılın ilk ayında imalat sektöründe 11 aydır ilk defadaralma görülmediğine işaret etti.

Sanayi kapasite raporlu tesislerde çalışan sayısı 3,9 milyona yakın

Sanayi kapasite raporuna sahip tesislerde çalışan sayısı geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 8,27 artarak 3 milyon 871 bin 480 kişi oldu.

Tesla Cybertruck üretimi yine ertelendi

Tesla'nın elektrikli kamyoneti Cybertruck'ın seri üretimine tam kapasite olarak gelecek yıl başlanacak.

Sanayide kullanılan elektrik ve doğalgaza indirim

Sanayi'de kullanılan doğal gaza yüzde 13.30 ile yüzde 17.22 arasında indirim yapıldı.

Sanayi üretimi kasımda yüzde 1,3 geriledi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayı sanayi üretimi istatistiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 müjdelerle dolu bir sene olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Arifiye Yerleşksi BMC İşletmesi'nde Yeni Nesil Fırtına Obüsleri Teslimat Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "2023'ü diğer alanlarla birlikte savunma sanayinde de dönüm noktası haline getirmekte kararlıyız. 2023 yılı 7'den 70'e herkesi gururlandıracak çok mühim gelişmelerin yaşandığı müjdelerle dolu bir yıl olacak" dedi.

Elektronik çipinde bolluk, otomotiv çipinde kıtlık

Pandemiyle birlikte küresel ekonomide baş gösteren çip krizi, akıllı telefonlardan bilgisayarlara, beyaz eşyadan otomotive birçok sektörü olumsuz etkilemekle beraber, küresel resesyon sinyallerinin bir sonucu olarak düşen talep krizi nispeten yavaşlattı.

Giyim sanayicileri, durgunluğa karşı ‘özel kur’ koruması istiyor

Artan maliyetler ve daralan dış taleple rekabette zorlanan giyim ve tekstil sanayicileri Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ‘özel kur’ istiyor.

Sanayi üretimi ekimde yüzde 2,5 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ekim ayı sanayi üretimi verilerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı 2 fabrikadaki grevi erteledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Metal-İş ve Özçelik-İş'in Bekaert Çelik şirketinin iki fabrikasında aldığı grev kararlarını "Millî Güvenliği Bozucu Nitelikte Görüldüğü" gerekçesiyle 60 gün 'erteledi'.

Savunma sanayii üssüne yeni yatırım! 2023'te faaliyete başlayacak

ROKETSAN, Türk savunma sanayisinin önemli merkezlerinden Kırıkkale'de, 9 bin 500 dönümlük alanda yeni yatırımını 2023'ün Mart ayında faaliyete geçirecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yatırım yerini ziyaret etti.

Palandöken rakiplerine fark attı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun 21. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Bendevi Palandöken, rakiplerine büyük fark atarak yeniden TESK Genel Başkanlığına seçildi.

Toplam 442 haber.